Boże Atelier

Kim jesteśmy? Przeczytaj o nas

Fundacja Boże Atelier zajmuje się pomocą najuboższym. Naszym pierwszym projektem jest adopcja na odległość na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Chcemy nieść pomoc tam gdzie jej najbardziej potrzebują.

Bóg – jest nasza inspiracją, dlatego otwarcie (co widać przez nazwę) chcemy się z Nim identyfikować. Wierzymy, że to On jest sprawcą i pomysłodawcą tego dzieła. Dlatego w naszym składzie stoi na pierwszym miejscu.

Siostra Alicja – od dziesięciu lat służy najuboższym w Kenii. Jej działania i akcje pomogły już wielu potrzebującym. Zawsze radosna, chętna do pracy i działania, ale nie można nie wspomnieć o jej wielkim sercu, które jest otwarte dla każdego. To prawdziwa przyjemność z nią współpracować.

Siostra Bożena – trzy lata temu została posłana na Wybrzeże Kości Słoniowej i tam Bóg poruszył jej serce. Kiedy była w Polsce i opowiadała nam o trudnym położeniu misji, w której się znajduje rozpaliła nasze serca do pracy. Siostra chce pomagać najuboższym i jej serce jest właśnie przy nich. Jest przełożoną misji w Anyama na przedmieściach stolicy Abidjanu.

Siostra Silvina – zna się na wszystkim i świetnie radzi sobie w każdej sytuacji. To ona zajmuje się szpitalem i zatrudnia ponad 70 osób! Jest specjalistką w pomaganiu, ale za pomocą przysłowiowej wędki. Podziwiamy ją za jej odwagę i operatywność. Jest też bardzo troskliwa i to właśnie za jej sprawą szpital jest otwarty dla najuboższych. 

Czym się zajmujemy? Zobacz poniżej

PiotrSzczegielniak

Piotr Szczegielniak

Fundator
Mąż jednej żony Małgorzaty, a przede wszystkim wieloletni przyjaciel, który zaoferował swoją pomoc przy zakładaniu fundacji. Zawsze ma otwarte serce na pomoc innym i razem z małżonką oficjalnie są pierwszymi rodzicami adopcyjnymi.
4A5A9058

Anna Sabała (Bogucka)

Prezes Fundacji
Zawodowo nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Uwielbia podróże, włoską kuchnię i grę w badmintona. Ochoczo podejmuje nowe wyzwania. Pełna energii, słowo “nuda” nie występuje w jej słowniku.
4A5A9029

Klaudia Kurowska (Zielińska)

Wiceprezes
Od lat zaangażowana w dzieło adopcji na odległość. Aktywna wolontariuszka, pomagająca przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom Kenii. Kocha dzieci. Jej przygoda z niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym – która trwa do dziś – zaczęła się od pracy w Domu Samotnej Matki Nazaret. Interesuje się fotografią, uwielbia podróże, afrykański klimat i kontynent.
4A5A2839

Grzegorz Woliński

Informatyk
Nic dodać nic ująć 🙂
IMG-20201021-WA0000

Daniel Kasprowicz

Świecki Misjonarz od 2014r. posługujący na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk kliniczny. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem niedożywionych dzieci na Madagaskarze. Napisał dwie książki: "KILASY MANDRY. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać" i "HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy". W nich opisuje przepiękny świat Madagaskaru.
EnglishPoland