Boże Atelier

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Pracujemy w różnych krajach dlatego przedstawimy specyfikę WKS i Tanzanii:

WKS – tam przy wysyłce paczki jest narzucone bardzo wysokie cło. Nikt nie jest w stanie też określić jego wysokości, ponieważ jest określane “na oko”. Dlatego nie opłaca się wysyłka paczek, Siostry muszą płacić bardzo duże pieniądze za ich odbiór.

Staramy się jednak, aby przynajmniej raz w roku ktoś, kto leci na WKS zabrał drobne prezenty dla dzieci 🙂

 

Tanzania – tam sytuacja nie jest jeszcze do końca jasna. Czekamy na pełne informację, ponieważ być może Siostry będą zwolnione z cła co dawałoby możliwość wysłania paczek. Jak tylko będziemy mieli dokładne informacje – uzupełnimy. 

 

Prosimy tylko o cierpliwość 🙂 W Afryce czas biegnie trochę inaczej ;).

Istnieje taka możliwość, aby odwiedzić placówkę Sióstr i tam poznać swoje dziecko. Wszystko uzależnione jest też od aktualnej sytuacji w misji – czy Siostry mają czas i miejsce aby przyjąć darczyńcę. Należy pamiętać, że na WKS obowiązuje język Francuski, a w Tanzanii jest to język Swahili (jednak wszystkie siostry mówią w języku angielskim).

Jesteśmy zobowiązani chronić prywatność adoptowanych dzieci.

Nie podajemy adresów dzieci, dlatego, że podlegają one ochronie prawnej. Nie praktykujemy też rozmów telefonicznych. Rodzic adopcyjny przynajmniej raz w roku otrzymuje mailowo informację o aktualnej sytuacji dziecka i jego zdjęcie. Istnieje możliwość przekazania listu, bądź drobnego prezentu dla dziecka za pośrednictwem Sióstr i fundacji. 

EnglishPoland