Boże Atelier

Gdzie pomagamy? Zobacz poniżej

Współpracujemy z Siostrami Orionistkami

Nasza fundacja współpracuje ze zgromadzeniem Sióstr Orionistek. Nasza praca zaczęła się w Polsce, gdzie pomagaliśmy w Domu Samotnej Matki. To właśnie tam, zobaczyliśmy jak pracują i mogliśmy je bliżej poznać. Później Klaudia Zielińska rozpoczęła przygodę misyjną razem z Siostrami. Pierwsza była Ukraina, potem Kenia. Tak już zostało :).

Kenia

Kenia - przepiękny kraj pełen kontrastów. Z jednej strony niesamowita natura, sawanny, góry i ocean, a z drugiej skrajne ubóstwo. Ludzie, którzy tutaj żyją zmagają się z brakiem wody, jedzenia, a przede wszystkim edukacji. Dlatego w Kenii zaczęliśmy od zrealizowania projektu budowy szkoły na sawannie wśród plemienia Samburu. Wierzymy, że to właśnie edukacja jest realną pomocą dla dzieci i szansą na lepszą przyszłość.

Wybrzeże Kości Słoniowej

Wybrzeże Kości Słoniowej - równie ubogi kraj, gdzie najbardziej wstrząsnął nami brak edukacji. Prawie 60% społeczeństwa uznawana jest tutaj za analfabetów. Prawdziwych statystyk nikt nie zna, ponieważ kolejnym problemem jest brak pieniędzy na rejestrację dzieci (wielu ludzi formalnie nie istnieje, nie mają żadnego dokumentu tożsamości). To tutaj prowadzimy projekt Adopcji na odległość, a także wspieramy szpital ginekologiczno-położniczy prowadzony właśnie przez zgromadzenie Sióstr.

Tanzania

Tanzania - niedawno Siostry zostały zaproszone przez Arcybiskupa diecezji Tabora do otwarcia nowej placówki. Na razie Siostry posługują tam w wiosce trędowatych, gdzie dzielą się miłością z najbardziej ubogimi.

EnglishPoland