Boże Atelier

Aktualności

Ośrodek dzieci niepełnosprawnych

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych w Laare (Kenia) -> wesprzyj zrzutkę Ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych powstał dzięki miłości i odwadze Sióstr Orionistek oraz działającej z nimi polskiej Fundacji Siewców. Teraz nasza kolej na pomoc! W ośrodku przebywać będą dzieci z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi. Naszym celem jest danie … Ośrodek dzieci niepełnosprawnych Czytaj więcej »

Wolontariat

Pierwsze dni na Wybrzeżu Kości Słoniowej za nami!! Po zaaklimatyzowaniu się w afrykańskiej zimie 30 stopni, pierwszy dzień spędziliśmy na rozmowach z siostrami i ustaleniu dalszych planów działania. Żeby przybliżyć tutejszy klimat możemy zdradzić, że ustalenia odbywały się przy zbieraniu papai i marakui z pola uprawianego przez tutejsze Siostry Orionistki. Kolejne dni to spotkania z … Wolontariat Czytaj więcej »

4 urodziny Fundacji

5 lipca 2021 roku świętowaliśmy 4 urodziny Fundacji! To był ciężki rok ale dzięki Wam, mimo różnych trudności związanych głównie z pandemią i ograniczeniami wprowadzonymi przez covid, udało się kilka projektów zrealizować. Zachęcamy do przejścia do zakładki aktualności abyście sami mogli zobaczyć co udało się zrobić! 🙂 

Szkoła w Samburu

Marzymy o kolejnej klasie dla dzieci z plemienia Samburu. Dokładnie dwa lata temu odbyło się oficjalne otwarcie szkoły, a dokładnie pierwszej klasy szkolnej. Do szkoły uczęszczają najuboższe dzieci, które nigdy wcześniej nie miały możliwości rozpoczęcia edukacji. Uczyły się pod drzewem w cieniu marząc o murach prawdziwej szkoły. Po wielu naszych obawach, czy damy radę, wielu trudach … Szkoła w Samburu Czytaj więcej »

Utrzymanie Centrum Medycznego

Szpital ukierunkowany jest przede wszystkim na niedożywione dzieci i kobiety ciężarne będące w szczególnie trudnej sytuacji finansowej z regionu Sofia i Boeny na Madagaskarze. Przychodnia patronowana jest przez Fundację Boże Atelier i kierowana przez Daniela Kasprowicz, który na Czerwonej Wyspie kieruje Stowarzyszenie Atelier de Dieu.    Historia projektu budowy szpitala rozpoczęła się w 2018 roku, … Utrzymanie Centrum Medycznego Czytaj więcej »

Spotkanie z s. Alicją

Dnia 6 czerwca 2021 Klaudia Kurowska (wiceprezes Fundacji) spotkała się z s. M. Alicją Kaszczuk, misjonarką odpowiedzialną za misje w Kenii i Tanzanii. Siostra przedstawiła nam pomysły na nowe projekty, które wspólnie analizowaliśmy. Omówiliśmy także projekty trwające a także zaplanowaliśmy dalsze działania na drugie półrocze 2021 roku. 

EnglishPoland