Boże Atelier

Pomoc Siostrom Orionistkom na Ukrainie

Łącznie pozyskaliśmy: 15 769 zł
Mamy już 0%
Kochani!
Widząc co dzieje się u naszych Sąsiadów i patrząc na sytuację w Europie, nie możemy przejść obojętnie wobec potrzebujących na Ukrainie.
Dookoła jest dużo zbiórek rzeczowych jak i finansowych dla przybywających do Polski co bardzo nas cieszy! Jednakże dostajemy wiadomości z prośbami o sprawdzone miejsca do pomocy i sami takich szukamy.
Jako Fundacja postanowiliśmy przekazać kwotę 10 tys. złotych środków statutowych dla Sióstr Orionistek posługujących w Korotyczy k. Charkowa. Z Siostrami znamy się od lat, Klaudia swoją przygodę z misjami zaczynała właśnie u nich!
Obecnie Siostry prowadzą w Korotyczy dom dla samotnych matek z dziećmi. W domu mieszkają 44 osoby, w tym 24 to dzieci. Po bezpośrednim kontakcie z Siostrami (s. Kamila Frydryszewska) postanowiliśmy nie czekać i jak najszybciej założyć zrzutkę na pomoc właśnie tym konkretnym osobom. Wiemy, że ta pomoc to kropla w morzu potrzeb które teraz będą ale od czegoś trzeba zacząć! Jak większość z Was wie nasze misje w Kenii, Tanzanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej są prowadzone właśnie przez Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek) dlatego i tym razem naszą pomoc kierujemy do nich, mamy pewność, że środki zostaną wykorzystane najlepiej jak się tylko da! To pewne, realne miejsce pomocy. Każdemu już teraz za wszelką pomoc dziękujemy!

Link do zrzutki:
fot. archiwum prywatne Sióstr Orionistek
EnglishPoland