Boże Atelier

Inkubator

Inkubator
Łącznie pozyskaliśmy: 42 052,10 zł / 42 000 zł
Mamy już 100%

Centrum medyczne księdza Orione to dzieło prowadzone przez Siostry Małe Misjonarki Mklosierdzia (Orionistki). W jego skład wchodzi szpital ginekologiczno – położniczy i przychodnia zdrowia. Jest położony w gminie Anyama na przedmieściach Abidjanu. W 2005 roku zostało uznane za centrum zdrowia. Jest to ośrodek prywatny specjalizujący się w ginekologii położniczej. Stawki za pomoc lekarską są bardzo niskie, dzięki czemu najubożsi mogą korzystać z opieki lekarskiej. Piękne jest to, że każdy kto potrzebuje pomocy może przyjść do tego miejsca.

Siostry zawsze podkreślają, że ich misją jest być przy ubogich dlatego dokładają wszelkich starań, żeby usługi były dostępne dla każdego bez względu na koszty leczenia.
Niestety ogromnym problemem szpitala jest brak odpowiedniego sprzętu medycznego, mimo wszelkich starań Sióstr sprzętu ciągle brakuje. Z racji charakterystyki szpitala i najpilniejszych potrzeb które wymieniają Siostry postanowiliśmy uruchomić projekt INKUBATOR. Szczególną opieką pragniemy ogarnąć najmłodszych i najsłabszych. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki na inkubator którego koszt wynosi 42 000 zł, jest to sprzęt najwyższej jakości, który można użyć również w ambulansie do przewożenia niemowląt z okolicznych wiosek, których rodziców nie stać na dotarcie do szpitala.

EnglishPoland